Wojskowe Koło Łowieckie
"WIENIEC" nr 429 w Zgorzelcu
mm

Poczet sztandarowysztandar

 

 

 
Do tradycji myśliwskich Wojskowego Koła Łowieckiego „Wieniec” w Zgorzelcu należy organizacja corocznego balu myśliwych.
W sobotę 15 lutego 2014 roku tuż po godzinie 20 zabrzmiał w naszych uszach dźwięk trąbki z sygnałem „powitanie”. To znak do rozpoczęcia balu, balu obfitego w jadło i tańce. Aby tradycji stała się zadość na początku gospodarz spotkania Łowczy Koła Pan Józef Liczner powitał zaproszonych gości. Uroczystość naszą obecnością swą zaszczycili: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świętoszów Wojciech Moskaluk.
Po oficjalnym wstępie, tradycyjnym odegraniu przez orkiestrę sygnału i powitaniu przez gospodarza gości słowami „Darz bór”, już nic nie stało na przeszkodzie, aby na naszych stołach mogły pojawić się tradycyjne potrawy z dzika, przepiórek, godne trunki i słodkości. Gwar był ogromny, bo i ilość zaproszonych gości była niesamowita. Ponad 180 osób wzięło udział w naszym balu, co spotkało się z radością organizatorów, ale również samych myśliwych. Taki wieczór to okazja nie tylko dla nich samych, ale również dla ich rodzin, przyjaciół i znajomych do tego, aby wspólnie biesiadować, ucztować i radować się do samego rana.
Śmiechy, wspomnienia, opowieści towarzyszyły wszystkim, choć i amatorów tańców nie brakowało.
Trud cały organizacji wziął na siebie Pan Józef Liczner. To wspaniały organizator, człowiek dusza towarzyska, rozumiejący potrzeby myśliwych. Współorganizatorami byli członkowie zarządu Kol. Marian Rękas, Kol. Artur Słabik Kol. Leszek Borkowski. Tradycyjnie już podczas balu zorganizowaliśmy fanty, które każdy uczestnik mógł zakupić w ciemno. W tym roku zabawę „fantową” zorganizowali i poprowadzili nasi kandydaci na myśliwych kolega Damian Jastrzebski, Zbigniew Waszkiewicz oraz Daniel Kozakiewicz.
            Oczywiście organizatorzy zadbali również o tradycyjny „PAŚNIK” a w nim na smakoszy czekały potrawy z dziczyzny, wędzone w tradycyjnym piecu, podane na tacach, dostępne dla każdego przez cały wieczór.  Wędliny i wyroby z dziczyzny przygotowali nasi myśliwi Kol. Ignacy Mazur i Kol. Jarosław Wołoszyn.
 Bal trwał do samego rana i trudno było pogodzić się z myślą, że kolejne takie spotkanie dopiero za rok.
Dziękujemy zarządowi Wojskowego Koła Łowieckiego Wieniec za kontynuację tej tradycji. Dziękujemy myśliwym, ich małżonkom i gościom. Dziękujemy właścicielom i załodze restauracji „Czarnecki” za wspaniałą obsługę.
Darz Bór do następnego balu!!!!!

I ja też tam byłem, miód i wino piłem…

 

Sponsorami nagród w zabawie fantowej byli:

Fitness Club O2 mieszczący się w Plazie Zgorzelec przy ulicy Armii Krajowej 52
Drogeria „Natura” Zgorzelec mieszcząca się w Galerii Słowiańskiej przy ulicy Jeleniogórskiej 42 w Łagowie
Market budowlano dekoracyjny Leroy Merlin Zgorzelec mieszczący się przy ulicy Jeleniogórskiej 38 w Łagowie
Fantasy Park mający swą siedzibę w Plazie Zgorzelec przy ulicy Armii Krajowej 52

Sponsorom serdecznie dziękujemy.